Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Penal

Bună ziua mie acum o luna mai suspendat permisul de conducere pentru ca ma prins cu o alcoolemie de 0 , 74 % dar încă domnul polițist nu mia tr dosarul la procuror eu am refuzat proba de sânge pentru ca mam speriat foarte tare la ce pot aștepta mai am vro șansă sa-mi recăpătat permisul de conducere eu sunt la prima abatere va rog frumos sa-mi răspundeți.

Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii de refuz sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice, prevazuta si pedepsita de art. 337 c.p.
Daca veti fi trimis in judecata si condamnat, permisul se anuleaza.
Da dar mia zis domnul polițist ca depinde ce decizie ia domnul procuror dacă îmi baga dosarul în instanță sau nu dar a trecut o luna și încă nu la dus.
Eu în aerul expirat mia esit 0,,74 și proba de sânge am refuzat pentru ca mam speriat foarte tare.
trandafir2, moderator
Încercați să angajați avocat ca sa se intereseze de cazul dvs. dacă doriți să obțineți informatii concrete de la sursa si nu asa in general pe variante multiple.
E rau ca v-ati sustras de la probele biologice și p9ate va ajuta avocatul.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat