Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata cass pe declaratia unica 212
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata cass pe declaratia unica 212

Bună dimineața!
Nu sunt salariata, nici pensionara. Singurul venit pe care îl realizez provine dintr o dobândă bancara, ptr o sumă modica.
Cum trebuie să plătesc cass: că persoana fara venituri plus cas pe dobândă sau doar cas pe dobândă?
Va multumesc

george-neagu, moderator
Veti completa in declaratia unica 212 partea de la contributia la sanatate in care optati sa platiti pentru sase luni x 190 lei si veti fi asigurata un an.