Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intrebare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Intrebare

Am fost implicat intr-un accident de circulatie in 03,11,2017 rezultat cu vatamare corporala a pietonului angajat in traversare pe trecerea de pietoni. Dovada cu drept de circulatie pana in 17,11,2017, neprelungita. Fara consum de alcool, aparatul etilotest a indicat 0. Din hartiile de la politistul care mi-a retinut permisul victima are Tcc minor si excoriatii genunchi drept. Ar trebui sa astept comunicarea de prezentare la audiere sau trebuie sa ma interesez de dosarul de vatamare corporala din culpa, pe care politistul mi-a spus ca il va inainta spre cercetare? Catre Cine sa ma indrept, intrucat nu stiu nici numar de dosar, nici nume persoana care cerceteaza, nici nume procuror....
Multumesc, Mihai
Mitza70, utilizator
Mergeti la politie sa va interesati.
Multumesc