Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Copilul meu!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Copilul meu!

Poate obtine tatal custodia unei fetite de 5 ani,in conditiile in care dispune de casa,slujba,conditii de trai si educatie decente?Cea care a parasit domiciliul conjugal folosind copilul ca razbunare este sotia,nedispunand de nici un fel de mijloace pentru o crestere in conditii decente si in interesul copilului.Va multumesc!
Poate avea sanse dar depinde si cum se va apăra mama la proces.
Ele de regula isi angajează avocat si castiga iar tatii consideră că se descurcă ei singuri...
Dacă mama nu este interesată de copil șansele dvs. sunt foarte mari dar daca este interesată va fi un proces dificil...