Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen intampinare

Buna ziua, pe data de 03.05.2018 am primit "Comunicare adresa" pentru a depune intampinare in termen de 15 zile. Care este ultima data la care se poate depune intampinarea?
Termenul legal este de 25 zile dar instanța îl
poate diminua în cauzele urgente.
Se calculează pe zile libere!
Până pe 19 o puteți depune la registratura sau prin serviciul
poștal cu confirmare primire.
Intampinare la ce anume? Daca este vorba despre cererea de apel termenul este de 15 zile (care se calculeaza pe zile libere, adica fara ziua in care ati primit hartia si fara ziua in care depuneti intampinarea). Insa mai intai clarificati despre ce anume litigiu este vorba.