Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen depunere raspuns la apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen depunere raspuns la apel

buna ziua, am primit un apel pe 19 iunie, pe prima foaie scriid ca termenul de depunere al intampinarii este de 15 zile de la data primirii. As vrea sa stiu daca aceste 15 zile sunt exclusiv ziua depunerii, sau mai clar, daca ultima zi de depunere este azi sau maine. Va multumesc,
Ultima zi de depunere a apelului este 05.07.2019.
multumesc !
Mâine dar registraturile instanțelor n-au zilnic vara program, așa că sunați înainte iar dacă n-au program, trimiteți întâmpinarea prin serviciul poștal, cu confirmare primire, sau prin fax!