avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1139 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cetatenie romana copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cetatenie romana copil

Buna ziua. Am un fiu de aproape 10 ani, nascut in Grecia, Eu sunt romanca si tatal este grec.Suntem casatoriti si locuim in Grecia.Copilul are cetatenie greaca. De ce acte am nevoie si unde ar trebui sa le depun ( sunt din Iasi ) pentru a obtine si cetatenia romana pentru fiul meu ?

Alte discuții în legătură

Cetatenie greaca erina erina care este procedura de obţinere a cetăţeniei greceşti, dacă mă aflu ilegal in Grecia si sunt cetaţean al Republicii Moldova? (vezi toată discuția)
Buna ziua, cum putem obtine cetatenia greaca pt fetita noastra ... Eu052003 Eu052003 Buna ziua, cum putem obtine cetatenia greaca pt fetita noastra de 5 luni, tatal e grec si eu romanca ? Fetita am nascut-o in Ro. Multumesc, (vezi toată discuția)
Cetatenia copil și pensie alimentară Alice Al Alice Al Bună ziua. Am un copil din căsătoria cu un cetățean grec.Suntem divorțați de cinci ani. Căsătoria si divorțul au avut loc in România. Copilul s-a ... (vezi toată discuția)