avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cand se sterge cazierul?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cand se sterge cazierul?

Buna ziua am o cunostinta care in anul 2013 a fost condamnata la 2 ani de inchisoare cu suspendare pentru furt calificat din magazin si acum cateva zile a fost sa isi scoata cazierul dar inca e patat. Cand va disparea pata si se va putea angaja?
Suspendare conditionata sau sub supraveghere?
Conditionata
A intervenit reabilitarea de drept.
Sa solicite rectificarea datelor înscrise unitatii de politie care a eliberat certificatul de cazier judiciar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand se sterge cazierul? Alexandra2705 Alexandra2705 Buna ziua am o cunostinta care in anul 2013 a fost condamnata la 2 ani de inchisoare cu suspendare pentru furt calificat din magazin si acum cateva zile a fost ... (vezi toată discuția)
Reabilitare de drept sau judecatoreasca ionicaramona ionicaramona buna ,va rog daca se poate sami dati si mie niste detali,an 01,02,2011 am fost judecat la o pedeapsa de 2 ani anchisoare an baza art 81.si art 82,cod penal ... (vezi toată discuția)
Cazier fordfiesta fordfiesta Buna ziua in 2013 luna 03 ,am primit 3 luni cu suspendare si termen de incercare 2 ani si 3 luni ,intrebarea mea este sunt reabilitat de drept ca au trecut 4 ... (vezi toată discuția)