Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... onorarii de succes
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

onorarii de succes

va rog sa imi rasp daca ati mai intalnit cazuri in care se cere pe calea unei actiuni separate in instanta recuperarea on de succes date avocatiulor, si daca da care e temeiul juridic al unei astfel de cerer.
va multumesc
eu.ro.lex cred ca ai inteles gresit.
era vorba de o alta actiune separata in instanta - cred ca am putea sa ii spunem actiune in pretentii - dupa ce s-a castigat procesul pentru care s-a luat on de succes
mersi zaharia
eu sunt la inceputul carierei si nu stiu ce raspuns sa ii dau clientului meu
ma tot pistoneaza de o vreme
chiar nu stiu daca as avea castig de cauza in instanta cu o asemenea cerere, dar.....incercarea moarte nu are
Pentru prea putin si aveti dreptate sa incercati. Eu asa asi proceda.
Succes si curaj!