avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIm in timpul preavizului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIm in timpul preavizului

Buna ziua,

stiu ca in cazul demisiei pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca efectele.in cazul preavizului pentru concedierea pentru motive ce nu tin de persoana angajatului se aplica aceeasi regula?

va multumesc
Cel mai recent răspuns: titiana , utilizator 16:23, 30 Octombrie 2009
Da, dar aveti posibilitatea de a lucra 4h/zi fara a va fi afectate drepturile salariale si durata este de 20 de zile lucratoare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada de preaviz andreea1824 andreea1824 Buna ziua, cate ore sunt obligat sa stau in perioada de preaviz, este obligatoriu 8 ore sau pot sta 4 ore? (vezi toată discuția)
Demisie fortata, preaviz April12 April12 Buna seara, Pe scurt va relatez: a fost un litigiu de munca, in final l-am castigat si a fost necesar ca societatea sa ma reintegreze. Din luna mai 2016 am ... (vezi toată discuția)
In cazul unei concedieri colective am dreptul la preaviz si sa ... delia1988 delia1988 In cazul unei concedieri colective am dreptul la preaviz si sa lucrez 4h pe zi? Mentionez ca am contract pe perioada nedeterminata. (vezi toată discuția)