Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIm in timpul preavizului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIm in timpul preavizului

Buna ziua,

stiu ca in cazul demisiei pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca efectele.in cazul preavizului pentru concedierea pentru motive ce nu tin de persoana angajatului se aplica aceeasi regula?

va multumesc
Da, dar aveti posibilitatea de a lucra 4h/zi fara a va fi afectate drepturile salariale si durata este de 20 de zile lucratoare