Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce drepturi la succesiune are fata surorii mele care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce drepturi la succesiune are fata surorii mele care este infiata de parintii mei ?

Buna ziua! Cand sora mea a decedat acum 20 de ani fata acesteia a fost infiata de parintii mei. Acum parintii mei au decedat si trebuie sa impartim curtea si o bucata de teren . As dori sa stiu daca drepturile noastre sunt egale . Va multumesc .
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,
Prin infiere nepoata dumneavoastra v-a defenit sora deci are aceleasi drepturi ca si dumneavoastra.
Ea sustine ca are mai multe drepturi care rezulta din faptul ca este succesoarea mamei sale dar si din faptul ca a fost infiata .