Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Taxa pe valoare adaugata
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Taxa pe valoare adaugata

Buna ziua.
Am o societate noua, neplatitoare de TVA si doresc sa fac cateva tranzactii cu o firma din Turcia. Trebuie sa le livrez 2 camioane de marfa pe care le cumpar de la un producator roman.
Ma intereseaza cum procedez, deoarece firma producatoare imi factureaza marfa cu TVA. Eu cum pot recupera TVA-ul platit la achizitie?

Daca nu esti platitor de Tva, nu poti !