avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Traduceri Resurse traducãtori - codul penal francez ºi german
Discuție deschisă în Traduceri

Resurse traducãtori - codul penal francez ºi german

unde pot gasi codul penal francez sau german??...mi`ar fi mai usor tradus..
Poate fi un raspuns tardiv dar util pentru cei care cauta codurile juridice din alte tari, atat in limba locala cat si in limba engleza (unele).
Lista cu coduri juridice din alte tari o gasiti aici:
[ link extern ]
In ceea ce priveste codul penal francez si cel german, accesati urmatoarele linkuri: [ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
L.C.
Ultima modificare: Luni, 3 Octombrie 2011
Laura Ciobeica, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Examen traducãtor - utilizarea dictionarelor bilingve tiparite si sugestii subiecte examen osieriuoana osieriuoana buna ziua! m-am hotarat de curand sa dau examenul de traducator engleza/italiana la MCC si multe informatii le-am gasit pe acest forum dar as avea o ... (vezi toată discuția)
Examenul pentru obþinerea certificatului de traducãtor în limba araba ºi recunoaºterea diplomelor emise de alt stat leilaa leilaa buna ziua ,am niste intrebari daca sunteti amabili sa mi raspundeti ,eu am o diploma de bac araba,si sunt studenta la fac de literatua engeza intro tara ... (vezi toată discuția)
Regulamentul ce 1896/2006 - somatia de plata europeana oana1 oana1 Buna ziua. va rog a ma ajutati cu un model \"completat\" al anexei nr.1 al acestui regulament. Am citit regulamentul precum si indiciile de completarea a ... (vezi toată discuția)