Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia Unica - PFA sediul social vs. sediul fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia Unica - PFA sediul social vs. sediul fiscal

Buna,

Am un PFA cu cod CAEN 6202 cu sediul social in Medias jud. Sibiu (acolo am infiiintat PFA-ul in 2011). Intre timp domiciliul meu de PF s-a schimbat in Cluj-Napoca moment in care prin declartia 050 am mutat sediul fiscal al PFA-ului (sediul social a ramas in Medias).

Pana anul trecut am platit taxele de pe judetul Sibiu la ANAF Cluj-Napoca (si anume pe baza norma de venit din jud. Sibiu).

De anul acesta trebuie sa schimb sumele aferente pe jud. Cluj cu noul cod fiscal, prin declaratia unica sau sa trec tot aceleasi sume de plata (impozit, CAS) de pe judetul Sibiu ca si in trecut?

Multumesc.
Radu.

Unde desfasurati activitatea?
Remote. Nu din Mediaș.
Doar din pct de vedere fiscal, adica relatia cu ANAF-ul o aveti la Cluj. Activitatea tot pe Sibiu este.
Exact. Actele PFA au fost trimise la Cluj si aici am platit taxele de pe judetul Sibiu. Atunci o sa trec norma de venit de pe Medias ca si in trecut. Multumesc mult.