Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Radierea unui autovehicul doar cu talonul fara ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Radierea unui autovehicul doar cu talonul fara numerele de anmatriculare

Daca un proprietar de autovehicul asi radiaza autovehiculul din circulatie doar cu talonul masini fara a mai preda si numerele de anmatriculare ale masini , tinand cont ca nu asi pastreaza numerele pentru anmatriculare . Masina urmand sa aiba alte numere noi de anmatriculare . Are un sofer angajat pe care al forteaza sa faca o anumita cursa . Soferul stind ca nu are talonul masini , dar ne stind ce urmeaza sa faca proprietarul masini . Soferul efectuand cursa este oprit de politie iar politia ai face dosar penal soferului . Antrebarea e ; Proprietarul masini se face vinovat sau numai soferul ca a efectuat cursa fara a avea talonul masini dar ne stind ca proprietarul a radiat masina fara sa predea si numerele de anmatriculare ale masini . Masina urmand sa aiba numere noi de anmatriculare .
asi radiaza autovehiculul din circulatie

Institutia radierii din circulatie reprezinta cererea proprietarului de vehicul irevocabila prin care se solicita radierea din circulatie -ceea ce implica interzicerea circulatiei vehiculului pe drumurile publice
Soferul este vinovat ca a acceptat sa circule pe drumurile publice cu vehicul fara a detine talonul auto