Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara

As avea si eu o intrebare,sunt in ccc mai am putin si trebuie sa ma întorc la munca dar din pacate nu am cu cine lasa copilul...As putea sa imi iau concediu fara plata 1 an de zile,mai este valabilă legea aceea care zice in caz ca nu am cu cine lasa copilul angajatorul e obligat să dea cfp de 1 an
Nu mai exista nicun act normativ care sa prevada asa ceva.

Vorbiti cu angajatorul dvs.
Dacă îmi dau demisia imediat după ccc si sa zicem imediat ma angajez in alta parte,si dupa 1-2 luni ma da afara as beneficia de somaj? Sa nu fie întrerupere adică eu pe 12 imi dau demisia si pe 13 ma angajez,e posibil,doar stiu ca ccc e cotizat somaj