Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna ziua,
In cadrul unui proces de partaj, am solicitat ajutor public judiciar , constand in esalonarea platii taxei judiciare de timbru , echivalentul in lei a 350 euro. Ieri a avut loc procesul pentru solutionarea cererii si rapsunsul pe seit ul judecatoriei este :
Solutia pe scurt: Pentru a da posibilitatea pârâtului să depună înscrisuri în sus?inerea cererii de ajutor public judiciar conform anexei T- 04.06.2018
Document: Încheiere - Investire cu formula executorie 21.05.2018
Ma poate ajuta cineva , sa mi explice ce inseamna acest lucru? Mentionez ca am depus adeverinte de venit, grafice rambursare a creditelor precum si certificatul de nastere a fetitei pe care o am in intretinere.
Puteti depune o declaratie olografa prin care sa declarati pe prroprie raspundere ca nu realizati alte venitiri,etc
Am depus declaratie pe proprie rapsundere model tipizat dar nu olograf.