Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Buna seara,
Am cumpara,in 2007 o masina, prin leasing, pentru care am achitat taxa auto , masina fiind pe soc. de leasing iar eu utilizatorul. Am vreo sansa sa recuperez aceasta suma?
Va multumesc anticipat !
DuracIonel, utilizator
Sincer, nu stiu in ce consta achizitionarea unei masini prin leasing. Insa, din moment ce ati achitat taxa auto inseamna ca ati inmatriculat masina pe numele dvs. Sau nu e asa? In acest caz nu vad de ce va faceti griji cu privire la recuperarea taxei auto. Din moment ce dvs ati platit-o, dvs aveti dreptul sa o recuperati.
mariusstoican, utilizator