avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua ,la dezbaterea succesiunii dupa parinti avand in vedere ca suntem 3 frati iar unul a decedat inaintea parintilor cine trebuie sa fie prezent copiii fratelui meu sau sotia lui ,si daca ei nu pot veni in tara ii poate reprezenta cineva ?
Cel mai recent răspuns: crismy , utilizator 11:08, 24 Mai 2018
Buna ziua,
COPIII. Daca nu vin in tara va trebui sa formuleze o procura speciala si sa imputerniceasca pe cineva sa-i reprezinte.
Discutati cu notarul si va ajuta el.
MULTUMESC !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezbatere succesiune după tata și frate decedați: cumnata mea are dreptul la moștenire? Laurentiu Soare Laurentiu Soare Buna ziua. As dori sa dezbat succesiunea in urma mortii tatalui meu. Mama este in viata, iar fratele meu este decedat si nu a avut copii. Ma interesa daca ... (vezi toată discuția)
Mostenire dumitrusuciu dumitrusuciu cum se imparte mostenirea in cazul decesului fratelui care are sotia in strainatate iar copii lui ia dat spre infiere (vezi toată discuția)
Imputernicire pt succesiune tabangina tabangina buna ziua,fostii socri inclusiv fostul sot sunt decedati si fostii cumnati vor sa imi faca imputernicire pt a incepe succesiunea terenului unde se afla ... (vezi toată discuția)