Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Responsabil cu protectia datelor
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Responsabil cu protectia datelor

Buna ziua, sunt incadrata intr-o scoala gimnaziala cu 1/2 norma secretar si 1/2 norma contabil, sunt responsabil cu datele SIIIR, Edusal si Revisal
Pot fi desemnata si persoana responsabila cu protectia datelor?
Din punctul meu de vedere ar fi o sarcina in plus (nedorita), dar conform legii as vrea sa stiu.
Mentionez ca nu avem in unitate persoane cu specializari de resurse umane sau IT.
cristina_verbal, utilizator
Nu v-as sfatui. E ceata in toata europa privind acest GDPR minune. De ce sa va luati o grija in plus? Va ridica cineva statuie?