avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Responsabil cu protectia datelor
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Responsabil cu protectia datelor

Buna ziua, sunt incadrata intr-o scoala gimnaziala cu 1/2 norma secretar si 1/2 norma contabil, sunt responsabil cu datele SIIIR, Edusal si Revisal
Pot fi desemnata si persoana responsabila cu protectia datelor?
Din punctul meu de vedere ar fi o sarcina in plus (nedorita), dar conform legii as vrea sa stiu.
Mentionez ca nu avem in unitate persoane cu specializari de resurse umane sau IT.
Ultima modificare: Miercuri, 23 Mai 2018
cristina_verbal, utilizator
Cel mai recent răspuns: adrian1193 , utilizator 13:29, 23 Mai 2018
Nu v-as sfatui. E ceata in toata europa privind acest GDPR minune. De ce sa va luati o grija in plus? Va ridica cineva statuie?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Servicii externalizate dpo / srl - cod caen necesar cristianbrana cristianbrana Buna ziua, Intentionez sa urmez un curs acreditat de RESPONSABIL CU PROTECȚIA DATELOR CU CARACTER PERSONAL, Cod COR 242231, iar ulterior sa ofer acest ... (vezi toată discuția)
Regulamentul general privind protectia datelor cu caracter personal (gdpr) - va rog cateva sfaturi oanaportar oanaportar Buna dimineata ! Am citit pe Internet ca de la data de 25.05.2018 va intra in vigoare Regulamentul General privind Protectia Datelor cu Caracter Personal ... (vezi toată discuția)
Regulament general privind protectia datelor - 25.05.2018 cristinast cristinast Buna ziua, Sunt salariata in cadrul unei societati comerciale - SRL, cu activitate de productie ( 100 salariati ) si ma ocup de resurse umane. Avand in ... (vezi toată discuția)