avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 908 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... GDPR, dupa 25 mai 2018
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

GDPR, dupa 25 mai 2018

Nu stiu ce sa fac dupa 25 mai 2018?
De la o firma, cei de la vanzari, nu mai au voie sa trimita email cu o oferta catre o alta firma a carei adresa publica e postata pe site-ul acesteia ?
Dar telefon ii pot da (de la firma la firma) ?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: CaraD , utilizator 17:53, 23 Mai 2018
25 mai nu are importanta decat atunci cand macar un participant (fie si la schimbul de emailuri) este persoana fizica...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comunicari nesolicitate buna ziua, am deschis o companie de telecomunicatii ... Ionut234 Ionut234 Comunicari nesolicitate Buna ziua, Am deschis o companie de telecomunicatii si intermediere telefonica, iar pentru a face reclama companiei doresc sa ... (vezi toată discuția)
Legea privind comertul electronic si spam-ul andrei2005 andrei2005 Buna seara, Conform legii 365/2002, modificata prin legea 121/2006 privind comertul electronic (prin email), art. 6 - comunicari comerciale - se considera ... (vezi toată discuția)
Protectie consumator on line libra_y2005 libra_y2005 Buna seara, Va scriu din dorinta de a afla , de a primi , daca vreti , citeva sfaturi prin care sa ma protejez pe viitor de abuzurile ce pot aparea , atunci ... (vezi toată discuția)