Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Termen legal inmatriculare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Termen legal inmatriculare auto

Am cumparat o masina second-hand din Romania. Care este termenul legal pentru inmatricularea ei? 30 sau 90 zile?
silviuoltean@yahoo.com, utilizator
Conform modificarilor survenite,termenul de inmatriculare este de 90 de zile de la achizitia vehiculului