Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate raspuns solicitari / cereri de recalculare drepturi ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

raspuns solicitari / cereri de recalculare drepturi salariale

In urma unor cereri / solicitari privind recalcularea drepturilor salariale, ale cadrelor didactice, inregistrate la secretariatul scolii, care este termenul de acordare a raspunsului la aceste cereri / solicitari?
Se ia in calcul faptul ca intr-un consiliu profesoral s-a raspuns (verbal) acestor cereri / solicitari ale cadrelor didactice?
Raspunsul verbal primit in consiliul profesoral trebuie confirmat in scris, in conditiile in care s-a depus o cerere scrisa, cu nr. d einregistrare/ data, anterioara/ ulterioara, datei tinerii consiliului la secretariatul scolii in acest sens.
Raspunsul trebuie dat in 30 de zile de la data inregistrarii cererii/ solicitarii.