Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CRESA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CRESA

Buna ziua, revin la amabilitatea d-voastra si va cer un nou set de informatii referitoare la conditiile infiintarii si functionarii unei crese pt copii 0-4 ani, in regim privat.
- Se poate infiinta asa ceva si in tara noastra, fara a fi necesar un vagon de avize, avize aproape imposibil de obtinut?
Va multumesc anticipat!
Exista o sumedenie de unitati cu acest specific si la noi in tara si in regim privat
Este adevarat ca activitatea acestora se desfasoara in baza dispozitiilor in vigoare cu respectarea si aplicarea stricta a dispozitiilor in domeniu, care sunt foarte stricte
Activitatea poate fi demarata numai dupa obtinerea a ff multe avize de la
comisii ,comitii,comitete si alte structuri ale statului,iar verificarile la respectivele unitati sunt ff dese,mai ales datorita specificului grupei de varsta si a conditiilor speciale care trebuiesc detinute permanent
ynocentta, utilizator
asadar, ma indrumati catre o comisie anume?