Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cadru Legal și Taxe Afacere Dropshipping
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cadru Legal și Taxe Afacere Dropshipping

Bună ziua!
As dori sa incep o afacere de tip Dropshipping (pentru cei ce nu știu c este Dropshipping,compania mea găsește produse de la distribuitori,le listează pe un magazin online personal,clientul cumpără și eu fac comanda la distribuitor,acesta urmând să facă livrarea.Eu nu dețin marfa și ea nu trece în Romania deoarece publicul meu țintă este SUA).As fi interesat de ce cadrul legal am nevoie (PFA,firma etc) și ce fel de taxe am de platit pt asemenea activitate.De asemenea,daca cineva mă poate lamuri despre caen 4791( sau daca exista o metoda de a scăpa de a face eu facturile)as fi recunoscător.
biosboss, utilizator
Salutare. ai reusit sa gasesti raspunsurile? sunt interesat de acelasi subiect, insa nu gasesc nicaieri raspunsuri...