Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum imi pot recupera banii?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum imi pot recupera banii?

am fost executat silit pe motiv ca as fi ocupat ilegal o portiune din curtea vecinului meu. in urma masuratorilor facute la executare s-a constatat ca no ocupam portiunea de teren invocata de reclamant si ca el imi ocupa mie asa cum am sustinut si in timpul procesului .intrebarea mea este cum imi pot recupera banii dati expertului ,si chiria pe acel teren?multumesc.
Buna seara,
va trebui sa introduceti o cerere in instanta si sa solutionati reparatia.
cum pot face asta? adica cum sa intitulezactiunea?ms.