Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare parte din autoturism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare parte din autoturism

Buna ziua ,
Am un autoturism cumparat jumate jumate cu cineva si vreau sa stiu cum pot sa-mi recuperez partea . Din pacate nu se poate rezolva amiabil , nu ramane decat judecata .
Persoana ameninta ca da foc la masina daca incerc sa o iau sau ca o vinde ( ca are cunostinte si poate scoate fiscalul de la primarie ) .
Ce pot sa fac in aceasta situatie , legal , astfel incat sa pot primi contravaloarea jumatatii , indiferent de ce se intampla? Nu as vrea sa cheltui degeaba daca nu am sanse sa castig ceva !
Multumesc !
Analizati oportunitatea unei actiuni in instanta