Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... valorificare adeverinta grupa
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

valorificare adeverinta grupa

Din adeverinta de grupa I de munca nu s-a retinut(valorificat) o perioada de 6 luni, perioada in care figurez atat in cartea de munca cat si in adeverinta ca elev turnator-formator. S-a retinut doar perioadele in care am calitatea de turnator-formator. Mentionez ca in cele 6 luni am fost recalificat fara scoatere din productie. S-a procedat corect? Daca da, care este temeiul legal? Daca nu, ce demersuri ar trebui sa fac?
dumifilote, utilizator