Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... vouchere de vacanta
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

vouchere de vacanta

Buna ziua! Lucrez in invatamant si din 2015 sunt in concediu de crestere a copilului (acum sunt pentru al doilea). Intrebarea mea este daca in aceasta situatie mai pot beneficia de voucher de vacanta avand contractul de munca suspendat.
Nu veti beneficia decat proportional cu perioada lucrata.
Mulțumesc pentru răspuns. Să înțeleg ca fiind în CIC din 2015 nu beneficiez deloc de voucher?

Cornel Vasile a scris:

Nu veti beneficia decat proportional cu perioada lucrata.

Intr-adevar, nu veti beneficia de vouchere de vacanta.