avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... vouchere de vacanta
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

vouchere de vacanta

Buna ziua! Lucrez in invatamant si din 2015 sunt in concediu de crestere a copilului (acum sunt pentru al doilea). Intrebarea mea este daca in aceasta situatie mai pot beneficia de voucher de vacanta avand contractul de munca suspendat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:04, 30 Mai 2018
Nu veti beneficia decat proportional cu perioada lucrata.
Mulțumesc pentru răspuns. Să înțeleg ca fiind în CIC din 2015 nu beneficiez deloc de voucher?

Cornel Vasile a scris:

Nu veti beneficia decat proportional cu perioada lucrata.

Intr-adevar, nu veti beneficia de vouchere de vacanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vouchere vacanta Nicole1234 Nicole1234 Lucrez in invatamant iar incepand cu data de 17 mai voi intra in suspendarea activitatii si ulterior in concediu de crestere copil.As dorii sa stiu daca o sa ... (vezi toată discuția)
Voucher vacanta bugetar alexandra222 alexandra222 Buna Sunt angajată în sistemul bugetar (sanitar)din anul 2015...din 22 mai 2018 sunt in concediu prenatal si post natal până pe 24 septembrie după care ... (vezi toată discuția)
Voucher vacanta martin77 martin77 Lucrez intr-o primarie si am fost in concediu crestere copil in perioada februarie 2017-1 octombrie 2018(cand mi-am reluat activitatea).Pot beneficia sau nu de ... (vezi toată discuția)