Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Confirmare renunțare urmărire penală. Să mă ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Confirmare renunțare urmărire penală. Să mă prezint, sau nu, la ședința de judecată?

Bună ziua tuturor!
Am condus cu permisul suspendat pentru cumululul a 16 puncte de penalizare, mai aveam 10 zile să-mi iau permisul dar mi s-a făcut milă de un băiat care stătea la ocazie într-o noapte la 23 și am zis că mă duc acuma să-l duc pe băiat până acasă că era înghețat de frig, fiind iarnă, am primit comunicare de la procur care a dat renunțare la urmărirea penală și a fost trimis în instanță spre confirmare, mi-am angajat un avocat și mi-a spus că nu e nevoie să mă prezint că se duce ea, credeți că e o problemă că nu mă prezint, eu sunt de acord cu propunerea procurului, a-și vrea să admită cererea, în 2017 am mai avut o renunțare la urmărirea penală.
Vă mulțumesc anticipat
Manuela Rășină, administrator
Nu am fost la termen, a fost doar o colegă de a ei, nu a fost în București

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ati fost sau nu la termen?
La ce sector ati fost?
Sau cazul nu a fost la Bucuresti?

La raspunsuri doar avocata la poate lamuri deoarece trebuie vazut dosarul.

Marianph28, utilizator
In dosar este doar o infracțiune, chiar am vorbit mai înainte cu polițistul care mi-a făcut dosarul, acuma culmea ne înțelegem bine, și a zis că nu are cum că eu doar cu permisul suspendat am fost ar fi vre-o problemă dacă a greșit cumva și a scris două infracțiuni, adică dacă pot să merg să-mi iau permisul

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ati fost sau nu la termen?
La ce sector ati fost?
Sau cazul nu a fost la Bucuresti?

La raspunsuri doar avocata la poate lamuri deoarece trebuie vazut dosarul.

Marianph28, utilizator