Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ușa de la pod si remote control in bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ușa de la pod si remote control in bloc

As Dori sa stiu intr un block cu 2 etaje 2 scaring USA de la pod trebuie inchid say ramane deschid. Daca e inchisa cine is cheia

Daca blocul are intercom si fiecare.locatar are cheie si card ii Este permis altui locatar sa we joace de a remote controlled in block adica sa Tina USA inchisa cand altul vrea sa intre

Deci elemente referitoare la full control in block

Buna ziua,

Incerc sa deslusesc continutul mesajului dumneavoastra. Daca am inteles bine intrebarile, raspunsurile sunt:
1. daca podul include numai spatiu neamenajat aflat in proprietatea comuna, usa trebuie inchisa iar cheia se afla la administratie. Usa serveste pentru accesul in pod in vederea inspectarii sarpantei, a invelitorii acoperisului, a starii planseului precum si a eventualelor instalatii (exemplu: boiler, panou incalzire solara, troliul ascensorului). Accesul liber nu este recomandat din motive de securitate. Daca prin proiectul constructiei au fost prevazute si autorizate spatii de depozitare (mai putin probabil), persoanele care au inchiriat acele spatii au, de asemenea, acces. Mai este si situatia unor spatii amenajate ca si uscatorii care pot fi utilizate de catre proprietarii ale caror apartamente nu au balcoane. Dar, se pare ca nu este cazul dumneavoastra.
2. in conditiile in care toti locatarii au chei si cartele de acces, cum poate bloca cineva intrarea in bloc ? La sistemele intercom, cheia foloseste la deschiderea usii si nu permite zavorârea acesteia. De asemenea, sistemul permite deschiderea usii din apartament, nu si inchiderea/zavorârea acesteia. Este posibil ca sistemul dumneavoastra sa aiba o constructie deosebita. Poate reusiti sa reveniti cu detalii, eventual intr-o exprimare putin mai inteligibila.
daniel-mircea, utilizator
Multumesc pentru raspuns.

Usa de la bloc poate fi deschisa cu
- cheia
-cardul
-codul secret

si poate fi blocata remote dupa cum s-a intimplat de 2 ori dar deschisa cu cheia.

Avem interfon.

Ei când deschizi cu cardul nu te apleci când deschizi cu cheia te apleci dar o deschizi.

Multumesc pentru raspuns

MihaelaLiviaCosma a scris:

As Dori sa stiu intr un block cu 2 etaje 2 scaring USA de la pod trebuie inchid say ramane deschid. Daca e inchisa cine is cheia

Daca blocul are intercom si fiecare.locatar are cheie si card ii Este permis altui locatar sa we joace de a remote controlled in block adica sa Tina USA inchisa cand altul vrea sa intre

Deci elemente referitoare la full control in block