avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1588 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Schimbare nume in cub și talon
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Schimbare nume in cub și talon

Buna ziua!In urma divortului, eu am revenit la numele dinaintea casatoriei. In timpul casatoriei, am achizitionat o masina pe care am inmatriculat-o pe numele meu. Dupa divort, mi-am schimbat toate actele dupa noul nume, insa cartea si talonul masinii au ramas pe numele din timpul căsătoriei. In urma partajului masina mi.a revenit mie. Ce documente sunt necesare pentru schimbarea numelui in certificatul si cartea mașinii. Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Schimbarea numelui in cartea masinii Alina Pitesteanu Alina Pitesteanu Buna seara. In urma divortului, eu am revenit la numele dinaintea casatoriei. In timpul casatoriei, am achizitionat o masina pe care am inmatriculat-o pe ... (vezi toată discuția)
Schimbare talon danailie1971 danailie1971 Buna ziua,asi dori sa stiu unde pot sa-mi schimb talonul masinii(schimbat numele dupa casatorie)si ce acte imi sunt necesare.multumesc (vezi toată discuția)
Divort + partaj - schimbare acte dupa finalizarea lor mihaela dia mihaela dia daca dupa divort voi schimba numele si domiciliul ce documente sant obligata sa schimb odata cu buletinul, tinand cont ca detin si un autovehicul cumparat in ... (vezi toată discuția)