Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Restituire permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Restituire permis de conducere

Am și eu o întrebare referitoare la restituirea permisului de conducere după renunțare la urmărirea penală : ce documemte am nevoie pentru restituirea permisului?
Mai exact ieri a fost admisa cererea de renunțare la urmărirea penală și am fost azi la parchet și am făcut cerere pentru minuta, am primit minuta încheierii penale cu ștampilă și că e conform cu originalul.
Deci pot să merg cu:
-minuta încheierii penale
-ordonanța dată de procuror cu renunțare la urmărirea penală
-dovada fără drept de circulație?
Vă mulțumesc
Și dacă puteți să-mi spuneți dacă voi mai avea suspendat permisul, de 6 luni nu am mai avut dreptul și nu mi-am luat nici dovadă pe durata cercetărilor
cum sa terminat cazul dvz si eu sunt in aceasi situatie?