Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Trecere masina pe proprietar probleme
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Trecere masina pe proprietar probleme

Buna seara
De curand am intampinat o problema
Am achizitionat o masina de la un domn .Acesta mi a dat un fiscal o factura (masina e cumparata de la o firma) talonul cheile
Acuma problema asta ca nu mai dau de om sa fac contractu de vanzare cumparare
Am un fiscal dar e de pe luna a 4 a
Tin sa mentionez ca masina e instrainata pe firma adica pe talon la instrainare e stampila firmei
Ce pot face sa trec masina pe mine ??
Pot sa merg la firma sa cer un fiscal ?
Va aflati in situatie delicata in conditiile in care vanzatorul nu a detinut calitatea de proprietar
Certificatul fiscal eliberat in l;una a 4 a nu mai este valabil
Firma nu mai poate sa va elibereze certificat fiscal atat timp cat a instrainat vehiculul catre tert -care nu a notat pe rolul sau fiscal si nici nu a inmatriculat vehiculul la serviciul politie rutiera
Pai si ce pot face? unde trebuie sa umblu ca am auzit ca se poate trece