avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Infiintare unui grup politic local
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Infiintare unui grup politic local

Noi cetatenii nu suntem multumiti de activitatea alesiilor nostrii local. Multe se pierd pentru interese de partid pe linie verticala.
Vrem sa ne organizam in vederea alegeriilor viitoare ca un partid local, sau un grup de cetateni local.
Ce ne permite legislatia ?
Cel mai recent răspuns: Petre Enache , Avocat 10:34, 6 Iunie 2018
Legislația va permite sa faceti un asa grup politic dacă aveți nr necesar de membri fondatori. Consultați legea partidelor politice

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retragere sprijin politic fara motiv Ovidiu Andrei Ovidiu Andrei https://postimg.org/image/wpnqowg9t/ Am primit această hârtie de la primărie în care am fost anunțat că mi se retrage sprijinul politic. Sunt ... (vezi toată discuția)
Retragerea sprijinului politic din p.n.l.- procedura de retragere FBI FBI Fiind consilier local din partea P.N.L. intr-un Consiliu Local , pentru ca nu consider normal sa votez alaturi de P.C. si P.S.D. , mi s-a impus ... (vezi toată discuția)
Partid sau organizatie locala radudel radudel 1. Este posibila crearea de partid sau alta forma legala de organizare la nivel de oras 15-20.000 locuitori pentru a participa in campanie electorala si in ce ... (vezi toată discuția)