Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Infiintare unui grup politic local
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Infiintare unui grup politic local

Noi cetatenii nu suntem multumiti de activitatea alesiilor nostrii local. Multe se pierd pentru interese de partid pe linie verticala.
Vrem sa ne organizam in vederea alegeriilor viitoare ca un partid local, sau un grup de cetateni local.
Ce ne permite legislatia ?
Legislația va permite sa faceti un asa grup politic dacă aveți nr necesar de membri fondatori. Consultați legea partidelor politice