avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită restituire sume cass, retinute abuziv
Discuție deschisă în Executare silită

restituire sume cass, retinute abuziv

La data de 21.12.2017 am primit decizia de instiintare privind infiintarea popririi pentru stabilirea cass pentru anul 2012 ca urmare a obtinerii de venituri din dividente.In data de 03.01.2018 am depus contestatie la administrartia fiscala conform legii nr.562./28.07.2015 aratind ca am fost coasigurata in numele sotului -pensionar- cu documente eliberate de CNAS, adeverinta de coasigurat.Mentionez ca in data de 13..01.2015 am depus la administratia fiscala cerere pentru anularea deciziei de impunere din data de 17.12.2014. pentru stabilirea cass pentru anul2012, aratind ca in anul 2012 am fost coasigurata.
In data de 15.02.2018. am primit Decizia de ridicare a masurilor de executare silita si in data de 20.02. 2018, decizia de restituire a sumelor de la buget, adica a sumelor retinute pentru neplata cass 2012.In suma restituita nu sunt incluse si sumele retinute pentru comisionul de instituire poprire, comision sistare poprire si comisionul plata OP?. Sunt indreptatit sa cer si restituirea acestor sume? In caz afirmativ ce pasi trebuie sa urmez.
Multuesc.

Alte discuții în legătură

Restituire cass ika ika Buna ziua, In data de 27.12.2018, mi s-a instituit poprire pe contul de economii, pentru neplata contributiei cass pentru anul 2012, in valoare de\"celebra ... (vezi toată discuția)
Pfa plati cass si penalitati sasha2013 sasha2013 as dori sa stiu la ce suma ajung penalitatile si plata cass 2006-2012.am primit o instintare de la cnas sa ma prezint cu deciziile de impunere pfa 2006 ... (vezi toată discuția)
Sunt obligata sa platesc penalitatile de cass? salvarin salvarin Buna Ziua Ma numesc Nicoleta Salvarin, sunt din Giurgiu. Elena Voinea a publicat un anunt in data de 17 ian 2014 cu titlul \\\\\\" Din 2014, CASS se ... (vezi toată discuția)