Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Uzucapiune sau nu ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Uzucapiune sau nu ?

Bunicul meu a cumparat un Teren acu 30 de ani de la un domn x , timp in care l - a folosit. Domnul x nu I a dat actul de proprietate, Iar intre timp a murit. Problema a intervenit acuma cand Dorim sa il inscriem in Cf deoarece fiul sau spune ca nu stie nimic despre vanzare si ca el are actul de proprietate , dar Bunicul meu a folosit Terenul un ultimii 30 de ani . Ce se poate face sa il inscriem in cf ?
ContSters347943, utilizator
Existra vre-un act doveditor ?