Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... domeniu public
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

domeniu public

stau intr-un bloc cu spatiu public in fata dar si in spate .spatiul public din spate a fost inchis cu usi ca sa nu se poate trece tin sa mentionez ca usile au fost puse acum 40 de ani .usile se afla pe domeniul public .asociatia are acest drept de a bloca spatiul public
Sunt cateva aspecte de clarificat
Imobilul de locuit in comun este o constructie, cu cale de acces ,iar terenul din jurul imobilului reprezinta in cazul dv domeniu public
Este temeinic ca pentru asigurarea sigurantei si securitatii locatarilor si bunurilor acestora reprezentantii asociatiei de proprietari sa dispuna restrictionarea accesului in imobil
Locatarii trebuie sa beneficieze de cartele sau cheie de acces
Usile au fost instalate la imobilul de locuit in comun ,nu la spatiu public
in spatele blocului pe vremuri catva locatari aveau gradini .ca sa nu se faca parcare sau loc de joaca au pus porti si au inchis perimetru .precizez ca portile sunt de la terminarea blocului pana la gardul vecinilor de la case
schiopgica, utilizator