Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

am facut un imprumut de 6.000 ron anul trecut.sunt in pensie de invaliditate si grad de handicap II(operatie pe cord deschis).In acest moment sunt in imposibilitate de plata.Cand am contractat acest credit de nevoi personale NU AM GARANTAT CU NIMIC,deoarece nu detin in proprietate ceva.mentionez ca pensia de invaliditate ca si indemnizatia de handicap,sunt revizuibile,deci in fiecare an merg la revizuire.Ce m-i se poate intampla in acest caz?
Daca nu aveti bunuri mobile sau imobile de valoare, probabil vi-se va popri (retine) o parte din pensie pentru plata ratelor. Este posibil ca banca de la care v-ati imprumutat va transmite dosarul Dvs. unei firme de incasare, care poate duce la incercari de intimidare din partea firmei respective.

In cazul in care nu puteti sa discutati omeneste cu cei care vor sa incaseze banii, va propun sa va adresati unui avocat.