Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am fost luată sub tutela bunicilor de la vârsta de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am fost luată sub tutela bunicilor de la vârsta de 10 ani. Ce drept am la moștenire?

Buna ziua am fost luată sub tutela bunicilor de la vârsta de 10 ani până la 18 ani bunicii au decedat,as dori să știu ce drept am la moștenire? Pot avea drepturi egale cu cele ale copiilor?.O zi bună!!!
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Da mama care din păcate a decedat și ea.
~ Conținut șters la cerere ~
Mama era casatorita la data decesului? Mama a decedat inaintea bunicilor?
Mama a decedat la 2 zile după bunica adică bunica pe 2 ianuarie și mama pe 4.