Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Transferuri de bani
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Transferuri de bani

Bună ziua. Timp de un an am o relație cu un englez. Acesta dorește sa îmi trimită 15000 euro pentru am lua o casa în România. Pot primi acești bani prin western union? Și ce dovezi pot avea ca acesta sa nu fie motiv de suspiciune pentru terorism și alte cele?
Se fac verificari.
A fi suspect de terorism inseamna multe...
Nu doar ca trimite cineva bani...
Limita de transfer prin serviciul Western Union este de 7000 sau 8000 euro/persoana lunar.
Diferenta o puteti incasa cu ajutorul celorlalte servicii de transfer de bani Moneygram, etc. sau chiar intr-un cont bancar in moneda respectiva.
Pentru incasarea acestei sume nu va solicita nimeni dovezi privind scopul utilizarii.
ContSters82289, utilizator