avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Transferuri de bani
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Transferuri de bani

Bună ziua. Timp de un an am o relație cu un englez. Acesta dorește sa îmi trimită 15000 euro pentru am lua o casa în România. Pot primi acești bani prin western union? Și ce dovezi pot avea ca acesta sa nu fie motiv de suspiciune pentru terorism și alte cele?
Cel mai recent răspuns: ContSters82289 , utilizator 09:58, 18 Iunie 2018
Se fac verificari.
A fi suspect de terorism inseamna multe...
Nu doar ca trimite cineva bani...
Limita de transfer prin serviciul Western Union este de 7000 sau 8000 euro/persoana lunar.
Diferenta o puteti incasa cu ajutorul celorlalte servicii de transfer de bani Moneygram, etc. sau chiar intr-un cont bancar in moneda respectiva.
Pentru incasarea acestei sume nu va solicita nimeni dovezi privind scopul utilizarii.
Ultima modificare: Luni, 18 Iunie 2018
ContSters82289, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocat din oficiu ondalin ondalin pentru un dosar penal, cum procedez sa iau un svocat din oficiu? (vezi toată discuția)
Legea pentru diaspora . Posobescu Posobescu Buna ziua. Ma puteți ajuta și pe mine va rog , nu sunt exact in tema cu legea pentru cei din diaspora care fac transferuri mai mari de 1999€ banii vor fi ... (vezi toată discuția)
Evaziune fiscala pe motive ciudate!!! cipri2014 cipri2014 s-a dispus urmarirea penala ... retinandu-se in sarcina acestuia ca in perioada x-y a obtinut din efectuarea unor tranzactii cu cetateni chinezi venituri in ... (vezi toată discuția)