Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general spor control financiar preventiv propriu
Discuție deschisă în Contabilitate în general

spor control financiar preventiv propriu

Am auzit că a apărut o lege care modifică sporul c.f.p.p . de la 25% la 1%. Să fie adevarat? Dacă mă poate ajuta cineva cu această informatie?
in og 119/1999...art 9, alin 7 scrie "Prin decizie interna a conducatorului entitatii publice, persoanele desemnate sa efectueze controlul financiar preventiv propriu pot beneficia de un spor pentru complexitatea muncii de pana la 25% aplicat la salariul de baza brut lunar"....deci acest pana la, da dreptulentitatii sa acorde oricat.