avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Spor pentru control financiar preventiv
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Spor pentru control financiar preventiv

Ce ne facem cu Legea nr. 260/2009, art. 27, alin. 5 care abrogă art. XII din OUG nr. 35/2009 de modificare a OG nr. 119/1999 ulterior republicată?
Cel mai recent răspuns: mihaicalinescu2005 , utilizator 19:34, 7 Iulie 2010
nimic. odata cu abrogarea art. XII din oug nr. 35/2009, art. 9 alin. (7) din OG nr. 119/1999- privind controlul intern si controlul financiar preventiv, revine la forma initiala , anterioara modificarii sale prin art. XII din o.g. 35/2009, respectiv :
"Art.9
(7) Prin decizie internă a conducătorului entităţii publice, persoanele desemnate să efectueze controlul financiar preventiv propriu pot beneficia de un spor pentru complexitatea muncii de până la 25% aplicat la salariul de bază brut lunar." :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Control financiar preventiv Dana Dana in urma cu ceva timp am acceptat sa pun viza cfp.atunci era un spor de 20%.intre timp sporul a devenit 1% si am ramas cu lucru suplimentar neplatit. va rog ... (vezi toată discuția)
Spor control financiar preventiv propriu egrindeanu egrindeanu Am auzit că a apărut o lege care modifică sporul c.f.p.p . de la 25% la 1%. Să fie adevarat? Dacă mă poate ajuta cineva cu această informatie? (vezi toată discuția)
Viza cfp nicoleta_2009 nicoleta_2009 Buna ziua? Este legal ca intr-o primarie secretarul( cu studii juridice) sa detina si viza CFP si sa primeasca spor de 25%? VA ROG BAZA LEGALA (vezi toată discuția)