Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Spor pentru control financiar preventiv
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Spor pentru control financiar preventiv

Ce ne facem cu Legea nr. 260/2009, art. 27, alin. 5 care abrogă art. XII din OUG nr. 35/2009 de modificare a OG nr. 119/1999 ulterior republicată?
nimic. odata cu abrogarea art. XII din oug nr. 35/2009, art. 9 alin. (7) din OG nr. 119/1999- privind controlul intern si controlul financiar preventiv, revine la forma initiala , anterioara modificarii sale prin art. XII din o.g. 35/2009, respectiv :
"Art.9
(7) Prin decizie internă a conducătorului entităţii publice, persoanele desemnate să efectueze controlul financiar preventiv propriu pot beneficia de un spor pentru complexitatea muncii de până la 25% aplicat la salariul de bază brut lunar." :)