Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces civil disjuns din proces penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces civil disjuns din proces penal

Trebuie sa recuperez o suma de bani de la o persoana, o parte din suma este recuperata in urma unui proces penal, diferenta urmeaza a fi recuperata in urma unui proces civil. Pt diferenta de suma pt care se va deschide proces civil trebuie sa platesc taxa de timbru sau e scutit de taxa? Daca cer actualizarea la zi cu rata inflatiei a diferentei de suma de recuperat, suma rezultata din calcule precum si daunele morale se timbreaza?
I_O_VDM, utilizator
Infractiunea este inselaciune in forma continuata incadrata la art 244 alin 1 si 2 ncpp