avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 979 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua .Adoptie copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua .Adoptie copil

Din casatoria anterioara,am un baietel de aproape 12 ani. Actualul sot doreste sa il adopte, tatal biologic al baietelului fiind de acord. Ce demersuri putem face, si unde ? Daca tatal copilului este de acord mai platim ceva ? Multumesc

Alte discuții în legătură

Adoptie fara acordul tatalui biologic dvbercu dvbercu Buna! Am un baiat de 12 ani, care sta in Romania la bunici. Eu sunt in strainatate. Sunt casatorita si am o fetita aici :justcuz: . Venim in vacante sa il ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume copil maryand20082000 maryand20082000 m-am casatorit in februarie si in martie am nascut un baietel pe care, sotul meu l-a recunoscut desi nu era al lui(am ramas insarcinata in urma unei aventuri). ... (vezi toată discuția)
Buna seara! am un băiețel dintr-o relație anterioară (fara ... AndreeaDymoo AndreeaDymoo Buna seara! Am un băiețel dintr-o relație anterioară( fara căsătorie). Eu am custodie exclusivă, tatăl lui biologic, umblând mai mult prin pușcărie, ... (vezi toată discuția)