Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... pot cere falimentul personal?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

pot cere falimentul personal?

Buna ziua.
Datorez sume foarte mari de bani catre banca in urma imprumuturilor pe care fostul meu sot le-a facut in numele firmei la care el era administrator, iar eu am semnat in calitate de fidejusor. Datoriile sunt din anii 2006-2009. Eu am poprire 50% si ar trebui sa muncesc timp de 100 de ani de acum inainte pt a plati totul. Pot solicita falimentul personal?
Multumesc.
Inca nu pentru ca sunt probleme tehnice de punere in aplicare a legii falimentului. Poate la anul sau in toamna cel mai devreme