Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenda de circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenda de circulatie

Buna ziua.
Am trecut printr_o intersecție unde trebuia sa cedez trecerea....conducătorul cu prioritate mi_a facut semn sa trec...si am trecut...hop...ma oprit poliția...m_au filmat si au spus că tre sa imi dea amenda si sa imi suspende permisul 30 zile...ca au filmare si nu au ce mai face...vreau sa fac contestație...cum fac??ce șanse am?clar...omul ma lasat sa trec...am scris acest lucru la obiectiuni..dacă eram mai inspirată mergeam la om sa il aduc martor
Aveti dreptul sa formulati plangere contraventionala impotriva PV in termen de 15 zile de la comunicare la judecatoria teritoriala
In speta dv daca exista iproba video nu se justifica
Pe drumul public se respecta indicatoarele,semnalele agentului de politie
ynocentta, utilizator