Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate act de inchiriere
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

act de inchiriere

Eu si fostul sot suntem divortati .Nu am facut partajul ,eu locuind in apartamentul comun,iar el in casa proprietate comuna. M-am trezit ca el a inchiriat toata casa facand actele la notar si a schimbat toate incuietorile. Eu stiam ,conform legii ca trebuie sa ceara acordul meu. Ulterior am obtinut prin ORDONANTA PRESEDENTIALA dreptul sa am o camera si sa intru in dependinte unde se gaseste si sursa de apa (fantana),deoarece el a lasat in paragina gradina cu pomi,via si parculetul din fata casei,,pe care acum le-am lucrat eu. Va rog sa-mi spuneti daca e legala inchirierea de catre el ,fara acordul meu.Multumesc
giurgiu lacramioara, utilizator