Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... anularea unui contract de inchiriere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

anularea unui contract de inchiriere

Cum poate fi anulat un contract de inchiriere facut de fostul sot fara acordul meu,pe casa si gradina bun comun. Mentionez ca nu este facut partajul bunurilor comune .Ce lege se aplica ?
Cand a fost facut contractul ? Cand ati aflat de el ?
Contractul a fost facut imediat dupa divort ,in septembrie 2016. Am aflat de fapt de el in vara aceasta cand chiriasa ,care e doar fictiva ,mi-a facut plangere la politie ca am intrat sa lucrez via care e in spatele casei ,