avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... anularea unui contract de inchiriere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

anularea unui contract de inchiriere

Cum poate fi anulat un contract de inchiriere facut de fostul sot fara acordul meu,pe casa si gradina bun comun. Mentionez ca nu este facut partajul bunurilor comune .Ce lege se aplica ?
Cel mai recent răspuns: giurgiu lacramioara , utilizator 22:11, 3 Septembrie 2018
Cand a fost facut contractul ? Cand ati aflat de el ?
Contractul a fost facut imediat dupa divort ,in septembrie 2016. Am aflat de fapt de el in vara aceasta cand chiriasa ,care e doar fictiva ,mi-a facut plangere la politie ca am intrat sa lucrez via care e in spatele casei ,
Contractul a fost facut imediat dupa divort ,in septembrie 2016. Am aflat de fapt de el in vara aceasta cand chiriasa ,care e doar fictiva ,mi-a facut plangere la politie ca am intrat sa lucrez via care e in spatele casei ,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchiriere in lipsa celui de-al doilea proprietar giurgiu lacramioara giurgiu lacramioara Am divortat si la o luna dupa divort fostul sot a inchiriat fictiv iubitei lui casa pe care o detinem impreuna. Am fost la notar si mi-a spus ca el nu a spus ... (vezi toată discuția)
Act de inchiriere giurgiu lacramioara giurgiu lacramioara Eu si fostul sot suntem divortati .Nu am facut partajul ,eu locuind in apartamentul comun,iar el in casa proprietate comuna. M-am trezit ca el a inchiriat ... (vezi toată discuția)
Chiriasi in imobil aflat in partaj mady13 mady13 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: acum cativa ani am divortat. In timpul casatoriei am achizitionat un apartament, acesta find pe numele ... (vezi toată discuția)