Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Santaj cu mesaje
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Santaj cu mesaje

Buna seara.
Recent am oferit o informatie intima unei persoane necunoscute, iar aceasta a inceput sa ma ameninte ca va posta informatia pe conturi de socializare pentru ca persoanele din orasul meu sa vada.
Ce as putea face (am sub 18 ani) ? Tin sa mentionez ca mi-a dat block, dar inca stiu numele contului..Credeti ca daca merg la politie o sa poata gasi faptasul?
carina.maria, utilizator
ma intrebase ceva intim si eu i-am raspuns si acesta a efectuaut o captura de ecran a conversatiei
la inceput mi a cerut poze si dupa un timp a zis ca daca ii ofer 150€ va sterge tot si ma lasa in pace
Depuneti plangere la politie.
~ Conținut șters la cerere ~