avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Santaj cu mesaje
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Santaj cu mesaje

Buna seara.
Recent am oferit o informatie intima unei persoane necunoscute, iar aceasta a inceput sa ma ameninte ca va posta informatia pe conturi de socializare pentru ca persoanele din orasul meu sa vada.
Ce as putea face (am sub 18 ani) ? Tin sa mentionez ca mi-a dat block, dar inca stiu numele contului..Credeti ca daca merg la politie o sa poata gasi faptasul?
Ultima modificare: Vineri, 22 Iunie 2018
carina.maria, utilizator
ma intrebase ceva intim si eu i-am raspuns si acesta a efectuaut o captura de ecran a conversatiei
la inceput mi a cerut poze si dupa un timp a zis ca daca ii ofer 150€ va sterge tot si ma lasa in pace
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Depuneti plangere la politie.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dovezi facebook Radu123x Radu123x Buna ziua. Daca vreau sa reclam o persoana care m-a santajat, hartuit si m-a amenintat ca le arata prietenilor mei, poze compromitatoare cu mine, pot sa o fac ... (vezi toată discuția)
Santaj cu poze intime Gabi 28 Gabi 28 Buna seara o persoana nu stiu cine mi-a zis ca imi distribuie pozele mele pe facebook. ..si sunt f intime vreau sa mentionez. ..ce poot face?va rog! (vezi toată discuția)
Partajare conversație/poze nud Gorgociu87 Gorgociu87 De curând am \"iesit\" cu o individa care mi-a spus ca este despărțită recent de un coleg de-al meu. Nu a fost așa, iar colegul meu mi-a cerut dovezi ca ... (vezi toată discuția)